اخبار کرونا ویروس استرالیا

اخبار کروناویروس استرالیا/طرح ضربتی انجام تست کرونا (suburban testing blitz) در ایالت ویکتوریا آغاز شد.

media.news.imagealternatetextformat.details

درخواست ایالت ویکتوریا از نیروهای دفاع استرالیا و سایر ایالت ها برای همیاری دراجرای طرح ضربتی تست کرونا

 

به گزارش رادیو نشاط، قرار است در طول مدت اجرای این طرح که 10 روز خواهد بود، 100.000 مورد تست کرونا گرفته شود.

آقای دنیل اندروز، نخست وزیر ویکتوریا، اطمینان داد که با این اقدام ، شیوع کروناویروس تحت کنترل قرار خواهد گرفت.

بدنبال اوج گیری مجدد شیوع کروناویروس در این ویکتوریا ،ابتلای 33 مورد جدید از مبتلایان به کرونا طی روزهای اخیر در ایالت به ثبت رسیده است.  اما آنچه بیشتر موجب نگرانی مسئولان شده افزایش سرایت همگانی این ویروس از منبع ناشناس طی هفته های گذشته می باشد.

آقای اندروز همچنین اظهار امیدواری کرد که با اجرای این طرح، تعداد بیشتری از افراد مبتلا شناسایی و از شیوع بیشتر ویروس جلوگیری شود.

در راستای اجرای خانه به خانه این طرح، کارشناسان مراقبت های بهداشتی به خانه های مردم در اطراف ملبورن که بیشترین موارد سرایت همگانی از آنها گزارش شده، مراجعه و اقدام به نمونه گیری خواهند کرد.

آقای اندروز گفت، بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته  ، از حدود 50 درصد از ساکنان این مناطق در یک بازه زمانی ده روزه تست کرونا گرفته خواهد شد.

بدین ترتیب، انجام تست کرونا از افراد دارای علایم بیماری در اولویت بوده، اما از افراد دیگر نیز خواسته شده تا برای دادن تست کرونا مراجعه نمایند.

برای اجرای بهتر این طرح تجهیزات و امکانات کافی از جمله افزایش تعداد مراکز نمونه گیری به 135 مرکز و آمبولانس و ون های سیار پیش بینی شده است.

از سوی دیگر به منظور کمک در آماده شدن هر چه سریعتر نتایج آزمایش های انجام شده، ایالت های نیو ساوت ولز، تاسمانی، کوئینزلند و استرالیای جنوبی نیز مشارکت خواهند کرد.

نیروهای دفاع استرالیا (ADF) نیز در حمل و توزیع هوایی نمونه های اخذ شده به آزمایشگاهها در پایتخت های ایالت ها فوق و انتقال افراد آلوده و ناقل از فرودگاه به مراکز قرنطینه بوسیله هواپیما ،در اجرای این طرح همکاری خواهند کرد.

آقای اندروز از عموم مردم  درخواست کرد در پیشبرد هر چه بهتر وسریعتر پیاده سازی این طرح و دادن تست کرونا همکاری و مساعدت لازم را بعمل آورند.

 

-------------------------- 

هشدارها درخصوص بیماری کووید-19 را جدی بگیرید

 شما باید حداقل ۱/۵ تا 2 متر از دیگر افراد فاصله  داشته باشید. در فضاهای سرپوشیده، نباید بیش از یک نفر در هر چهار متر مربع از سطح زمین قرار داشته باشید.

اگردر استرالیا هستید واحساس میکنید به کروناویروس مبتلا شده اید با پزشک حانوادگی خود تماس گرفته و یا با شماره تلفن ملی خط ویژه اطلاعات سلامتی کروناویروس به شماره   1800020080 ارتباط برقرار کنید.

اگر در تنفس با مشکل روبرو می شوید و یا در شرایط اورژانس قرار گرفته اید می توانید با شماره 000 ارتباط برقرار کنید.

دانلود اپ کووید سیف (COVIDSafe)

https://www.covidsafe.gov.au/

 

دریافت جدیدترین اخبار و اطلاعات در مورد تصمیمات کروناویروس در استرالیا توسط رادیو نشاط

 

 اخبار کروناویروس استرالیا

 

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام رادیو نشاط دنبال کنید 

رادیو نشاط استرالیا را در اینستاگرام دنبال کنید 

توجه:برای مشاهده جدیدترین خبرها،برنامه ها و دایرکتوری مشاغل استرالیا ،لطفا" اپلیکیشن radio neshat را نصب کنید

 

 

Leave your comment