اجتماعی

محدودیت های سختگیرانه، زندگی ساکنان استرالیای غربی را تباه خواهد کرد!

media.news.imagealternatetextformat.details

کلایو پالمر،میلیاردر معروف استرالیا ادعا می کند که محدودیت های سختگیرانه مارک مک گوان نخست وزیر محلی ، زندگی ساکنان استرالیای غربی را تباه خواهد کرد.

 

به گزارش رادیو نشاط، میلیاردر معروف کلایو پالمر(Clive Palmer) معتقد است، چنانچه دولت استرالیای غربی در مورد بسته ماندن مرزها همچنان سختگیری و پافشاری نماید، زندگی صدها هزار نفر از ساکنان این ایالت را برای دهها سال آینده تباه خواهد کرد.

این اظهارات در حالی مطرح شد که مارک مک گوان، نخست وزیر استرالیای غربی، بار دیگر نارضایتی خود ازتلاش و چالش حقوقی آقای پالمر در مخالفت با بسته ماندن  مرزهای این ایالت را اعلام کرد.

آقای مک گوان گفت:" این اقدام بی اتدازه غیر مسئولانه بوده و منعکس کننده خواسته های مردم نیست. آقای پالمر با اینکار تمامی دستاوردهای ما را در معرض خطر قرار می دهد."

طی هفته جاری در دادگاه فدرال به این چالش حقوقی رسیدگی شده و قرار است رای دیوان عالی کشور در مورد مقررات سختگیرانه مرزی  در استرالیای غربی تا پایان سال صادر شود.

آقای پالمر گفت:" دلیلی برای بسته نگه داشتن مرزها به روی ایالتهایی که عملکرد آنها در مبارزه با کرونا ویروس از استرالیای غربی بهتربوده،وجود ندارد.به نظر وی بسته نگهداشتن مرزها یک مسئله سیاسی می باشد

آقای پالمر در ادعای خود به بیانات پرفسور پیتر کالیگنون (Peter Collignon)، استاد دانشگاه نشنال یونوسیتی استرالیا (Australian National University -AVU)، استناد می کند.پرفسور کالیگنون می گفت که قرنطینه کردن مسافرانی که از مناطق آلوده به کرونا ویروس می آیند، از بستن مرزها موثرتر  می باشد.

وی همچنین در دادگاه فدرال پیشنهاد ایجاد منطقه ویژه بین ایالت ها ( Travel Bubble) ،که پیشتر نیز اجرا شده بود، مطرح کرده و گفت که این طرح هیچ خطری برای استرالیای غربی در پی نخواهد داشت.وی همچنین ادعا کرد که حزب کارگر قصد دارد با اینکاربین ایالت های استرالیا تفرقه ایجاد کند.

در مقابل آقای مک گوان گفت که دولت استرالیای غربی از هیچ کاری برای بدور ماندن از شر ویروس کووید-19 دریغ نخواهد کرد.

وی افزود،دولت تلاش می کند تا اجازه ندهد وضعیت ناراحت کننده ای  که برای کوئینزلند و نیو ساوت ولز پیش آمده در استرالیای غربی نیز تکرار شده و پای ویروس کووید-19 به آنجا باز شود.

آقای نخست وزیر گفت که دولت استرالیای غربی به مواضع و دیدگاههای خود در مقابل این چالش حقوقی کاملا اطمینان دارد.

وی گفت:" چنانچه دیوان عالی کشور به بازگشایی مرزها رای دهد، ما باید بدنبال یافتن شیوه های دیگر برای حفاظت از مردم باشیم.

به گزارش ای بی سی،وی بار دیگر از حزب لیبرال درخواست کرد، دست از حمایت آقای پالمر و این پرونده بردارد. زیرا بسته ماندن مرزها باعث شده تا فرصت های شغلی بیشتری در این ایالت ایجاد شده و وضعیت اقتصادی نیز بسیار زودتر از سایر ایالت ها به روزهای خوش گذشته خود بازگردانده شود.

 

----------------------- 

هشدارها درخصوص بیماری کووید-19 را جدی بگیرید

استفاده از ماسک به اندازهٔ فاصله‌گیری اجتماعی یا حتی خیلی بیشتر از آن مؤثر است.

 شما باید حداقل ۱/۵ تا 2 متر از دیگر افراد فاصله  داشته باشید. در فضاهای سرپوشیده، نباید بیش از یک نفر در هر چهار متر مربع از سطح زمین قرار داشته باشید.

اگردر استرالیا هستید واحساس میکنید به کروناویروس مبتلا شده اید با پزشک خانوادگی خود تماس گرفته و یا با شماره تلفن ملی خط ویژه اطلاعات سلامتی کروناویروس به شماره   1800020080 ارتباط برقرار کنید.

اگر در تنفس با مشکل روبرو می شوید و یا در شرایط اورژانس قرار گرفته اید می توانید با شماره 000 ارتباط برقرار کنید.

دانلود اپ کووید سیف (COVIDSafe)

https://www.covidsafe.gov.au/

 

دریافت جدیدترین اخبار و اطلاعات در مورد تصمیمات کروناویروس در استرالیا توسط رادیو نشاط

 

 اخبار کروناویروس استرالیا

 

خبرهای بیشتر را در کانال تلگرام رادیو نشاط دنبال کنید 

رادیو نشاط استرالیا را در اینستاگرام دنبال کنید 

توجه:برای مشاهده جدیدترین خبرها،برنامه ها و دایرکتوری مشاغل استرالیا ،لطفا" اپلیکیشن radio neshat را نصب کنید

 

 

Leave your comment