اجتماعی

هشدار استرالیا به دوتابعیتی‌های این کشور : "در برنامه سفر به ایران بازنگری کنید"

media.news.imagealternatetextformat.details

وزارت خارجه استرالیا به شهروندان ایرانی‌تبار خود در مورد سفر به ایران هشدار داده است.

 

به گزارش رادیو نشاط ، توصیه‌های سفر به ایران در سایت وزارت‌خارجه استرالیا یک روز پس از انتشار خبر بازداشت میمنت حسینی به روز شده است.

 وزارت‌ خارجه استرالیا از شهروندان دوتابعیتی این کشور که دارای پاسپورت ایرانی هستند خواسته است، اگر تصمیم دارند به ایران سفر کنند در تصمیم خود تجدیدنظر کنند.

میمنت حسینی چاوشی، استاد جمعیت‌شناسی و محقق در دانشگاه ملی استرالیا در فرودگاه ایران بازداشت شد

یکی از مقامات وزارت‌خارجه استرالیا در ایمیلی ، تأکید کرده است که شهروندان دوتابعیتی در صورت سفر به ایران  "در معرض خطر بازداشت‌های خودسرانه یا دستگیری رسمی توسط  مقامات ایران قرار دارند".

در این ایمیل هشدار داده شده: «شهروندانی که فعالیت‌ آنها ممکن است توجه مقامات ایران را جلب کند از جمله فعالیت‌های تحقیقاتی و دانشگاهی در خطر بازداشت هستند.» در ادامه تأکید شده که به توصیه‌های ایمنی وزارت‌خارجه برای سفر به ایران توجه شود و هر مسافری که دارای تابعیت ایران است به ویژه "کارمند‌ان نهادهای دانشگاهی یا دانشجویان از این توصیه‌ها آگاه شوند".   

به گزارش تارنمای Deutsche Welle ،در صفحه‌ اطلاع‌رسانی وزارت‌‌خارجه استرالیا در مورد سفر به ایران خطاب به شهروندان دوتابعیتی تأکید شده که ایران تابعیت دوم را به رسمیت نمی‌شناسد و اگر استرالیایی‌های ایرانی‌تبار در ایران بازداشت شوند، سفارت استرالیا در تهران امکان حمایت از آنها را نخواهد داشت.

این صفحه ۲۶ نوامبر یعنی پنجم آذر به روز شده است.

 

اطلاعات بیشتر

https://smartraveller.gov.au/Countries/middle-east/Pages/iran.aspx?fbclid=IwAR0DT7UZCvaL3q5DS0liP4Vin061rRHgJIvRKuQXsVatmiCQRxWK8g6yd4A

Leave your comment